مهندسین مشاور پیشگامان بهبود کیفیت توس

ارایه راهکارهای ارتقای شاخص‌های HSE به قدیمی ترین تولیدکننده نفت و گاز کشور

تاریختاریخ انتشار : چهارشنبه ,۱۰ شهریور , ۱۳۹۵

پایگاه اطلاعات ایمنی : بعد از ۳ روز حضور و نظارت کارشناسان شرکت ملی نفت ایران بر بخش های مختلف ، جلسه پیش پایش و ارزیابی سالیانه شاخص های ایمنی ، بهداشت و محیط زیست شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان برگزار شد .

ایمنی (www.imeny.com) : این جلسه با حضور رییس بهداشت صنعتی شرکت ملی نفت و سرپرست تیم پایش ، رییس بهداشت ایمنی و محیط زیست مناطق نفتخیز جنوب ، مدیران و کارشناسان شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان برگزار شد . رییس بهداشت صنعتی شرکت ملی نفت ایران در این جلسه طی سخنانی گفت : هدف از برگزاری چنین پایش هایی ، سنجش شاخص های تدوین و ابلاغ شده به شرکت های تابعه و بررسی وضعیت ایمنی و بهداشت در محیط های صنعتی جهت شناسایی شرکت برتر در این حوزه مهم است .

مجید معتمد فتح در خصوص نتیجه بازرسی و پیش پایش عملکرد این شرکت گفت : تعهد مدیریت ارشد در HSE کشور حرف اول را می زند و در بررسی ها مشخص شد که مدیریت شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان به مقوله HSE توجه لازم را دارد و از آن حمایت می نماید . وی افزود : در بررسی های به عمل آمده به نتایج جالب توجهی دست یافتیم که از جمله آن تعامل شایسته تقدیر این شرکت با بخش بهداشت و درمان صنعت نفت است.

همچنین رعایت الزامات HSE با توجه به کمبود امکانات از دیگر نتایج این پایش می باشد. رییس بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نیز طی سخنانی گفت: تعبیر بنده از HSE این است که اگر بدنبال تولید پایدار هستیم باید از کریدور شاخص ها و الزامات ترسیم شده توسط HSE عبور کنیم . ابراهیم منصور نژاد افزود : اگر باور داشته باشیم که سرمایه گذاری در HSE هزینه نیست آنگاه می توانیم از این سرمایه گذاری در جهت کاهش و حذف حوادث و آسیب های مالی، انسانی ، صنعتی ، زیست محیطی استفاده و بهره برداری کنیم. این مقام مسئول در حوزه HSE شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب ادامه داد : بواسطه شرکت- شهر بودن مسجدسلیمان ، هر اتفاقی خارج از صنعت نفت رخ دهد ردپایی از حضور این صنعت در مهار آن مشاهده می شود . وی حضور نفت را علاوه بر اعتماد مردم و مسئولین به توانمندی ، تعهد و تخصص شهروندان به سیستم مدیریت صنعت نفت موجب آرامش روانی و تسکین شهروندان عنوان کرد و گفت : تلاش مجموعه صنعت نفت نیز این است تا با استفاده از توانمندی خویش بخشی از مشکلات شهرستان را مرتفع نمایند .

منصور نژاد همچنین کمبود نیروی انسانی و ماشین آلات تخصصی را یکی از مشکلات اساسی HSEشرکت های تابع بر شمرد و گفت : با آموزش های مدون به نیروهای سایر بخش ها می توان ضمن بالا بردن آشنایی پرسنل با حوادث و عومل ایجاد مخاطرات ، از آنها در هنگام وقوع حوادث بهره گرفت .

 

مشتریان

شهرداری مشهد گهردانه شرق شرکت گاز استاد خراسان رضوی شرکت شرکتهای صنعتی استاد خراسان رضوی عالیس مرغداران طوس بیمه کارآفرینی مهندسین مشاور ساز آب شرق